Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dzień 22 lutego ustanowiony został Dniem Ofiar Przestępstw.

W związku z Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sądzie Okręgowym w Szczecinie w budynku przy ul. Kaszubskiej 42 w dniach 18 – 22 lutego 2019 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 asystenci sędziów będą udzielali informacji o instytucjach udzielających pokrzywdzonym pomocy prawnej oraz informacji o przepisach prawnych z tym związanych. Zainteresowane osoby zapraszamy do Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego przy ul. Kaszubskiej, gdzie pracownicy będą kierować do właściwych pomieszczeń, w których oczekiwać będą asystenci.

W tym samym czasie w Sądach Rejonowych w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie dyżury pełnić będą również kuratorzy sądowi. Wobec czego zapraszamy również do Sądów Rejonowych na spotkania z kuratorami.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że dalszego wsparcia można uzyskać od podmiotów, które w 2019 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną sfinansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji dostępna jest pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Rejestr zmian dla: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Szczecinie
Wytworzył:
Wiceprezes Sądu Okręgowego w Szczecinie - SSO Bogumiła Staniek
Opublikował:
Piotr Lisica
Dokument z dnia:
2019-02-14
Publikacja w dniu:
2019-02-14
Opis zmiany:
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem