Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem 21-27 lutego 2022 roku

Dzień 22 lutego ustanowiony został Dniem Ofiar Przestępstw.

 W związku z obchodami Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  informujemy,  że w dniach od 21 lutego do 25 lutego br.,  w godzinach 9.00 – 15.00 asystenci sędziów osobom pokrzywdzonym przestępstwem będą udzielali informacji.

Z uwagi na pandemię COVID-19 i w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa pomoc będzie można uzyskać wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny  pod numerem 91/44 80 002 z Biurem Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 42.

W tym samym czasie w Sądach Rejonowych w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie dyżury pełnić będą również kuratorzy sądowi. Informacje w tym zakresie znajdują się na stronach internetowych Sądów Rejonowych.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że dalszego wsparcia można uzyskać poprzez skorzystanie z bezpłatnej pomocy udzielanej w ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, a finansowanej ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Lista organizacji jest dostępna pod adresem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy

Celem obchodów jest zwrócenie  uwagi na potrzeby ofiar przestępstw, w szczególności  na przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec małoletnich oraz uzyskanie przez potrzebujących skutecznej pomocy.

Rejestr zmian dla: Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem 21-27 lutego 2022 roku

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Szczecinie
Wytworzył:
Jolanta Malec
Opublikował:
Piotr Lisica
Dokument z dnia:
2022-02-16 14:30:52
Publikacja w dniu:
2022-02-16
Zmiany:
Podejrzyj