Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Okręgowym w Szczecinie

W dniu 23 maja 2017r. w całej Europie obchodzony będzie Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Ideą tej inicjatywy jest poszerzenie świadomości i kultury prawnej społeczeństwa. Organizowane w tym dniu w sądach wydarzenia, służą w szczególności zapoznaniu obywateli z zasadami funkcjonowania organów wymiaru sprawiedliwości, przybliżeniu instytucji wymiaru sprawiedliwości zarówno w jej ustrojowym aspekcie, jak i w wymiarze lokalnym.
Data obchodów bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń mających miejsce 23 maja 1992r. we Włoszech, kiedy to sędzia śledczy Giovanni Falcone, jego żona – sędzia Francessa Falcone oraz chroniący ich policjanci, zginęli w zorganizowanym przez sycylijską mafię zamachu bombowym. Sędzia Falcone dał się poznać jako człowiek niestrudzenie i bezkompromisowo walczący o sprawiedliwość. Inicjatorem ustanowienia obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Stowarzyszenie „Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności” MEDEL, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”.
W ramach obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Okręgowym w Szczecinie organizowany jest dzień otwarty, w ramach którego osoby chcące zapoznać się bliżej z funkcjonowaniem sądu, będą miały taką możliwość. W budynkach, będących siedzibą Sądu Okręgowego w Szczecinie przygotowane będą oznaczone stanowiska, przy których pracownicy sądu udzielą stosownych informacji, a w razie takiego zainteresowania wskażą również sale, gdzie prowadzone będą rozprawy, w których będzie można uczestniczyć jako publiczność.

Serdecznie zapraszamy do budynków będących siedzibą Sądu Okręgowego w Szczecinie:
- ul. Kaszubska 42,
- ul. Małopolska 17,
- ul. Piotra Skargi 19.

Jednocześnie informujemy, że organizacja Dnia Wymiaru Sprawiedliwości nie oznacza udzielania porad prawnych.

Rejestr zmian dla: Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Okręgowym w Szczecinie

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Szczecinie
Wytworzył:
SSO Maciej Kawałko
Opublikował:
Marek Judycki
Dokument z dnia:
2017-05-16
Publikacja w dniu:
2017-05-16
Opis zmiany:
Zamieszczenie informacji o dniu wymiaru sprawiedliwości